Robert Fico szlovák miniszterelnök a szeptemberi szlovákiai választásokon győztes SMER párt konferenciáján beszédében kijelentette, hogy kormánya nem írja alá az Egészségügyi Világszervezet (WHO) világjárvány elleni egyezményét. Erről az RTV Aktuell számol be.
A SMER parlamenti képviselői a ratifikáció ellen is szavaznának a parlamentben. Fico, aki a balközép HLAS párttal és a nemzeti irányultságú Slovenská Národná Strana párttal alkotott koalíciót, egyórás beszédében ellenezte a WHO hatáskörének az államok szuverenitásának rovására történő megerősítését.
Fico hangsúlyozta, hogy
ilyen ostobaságot csak őrült gyógyszergyárak tudtak volna kitalálni. A szerződés ugyanis egy „világjárvány” idején az aláíró országok egészségügyi minisztériumaiból a WHO-ra ruházná át az egészségügyi hatásköröket.
Ez a senki által meg nem választott szervezet drákói döntési jogköröket kapna, és nemcsak arra lenne felhatalmazva, hogy az aláíró országokat vakcinák és gyógyszerek vásárlására kötelezze, hanem kötelező védőoltásokat is elrendelhetne anélkül, hogy az állam, a választott kormányával bármit is tehetne ellene.
Fico az egész megállapodást „a kapzsi gyógyszergyárak tervének” nevezte.
Forrás:
Illetve
https://transition-news.org/slowakei-klares-nein-zum-who-pandemievertrag
Kommentárunk:
Sajnálatos, hogy a baloldali, szocialista, stb. fogalmak üres szóhüvelyek Magyarországon. A magyar ún. baloldalt ma egyedül az Orbán-kormány elleni harc érdekli, a klasszikus baloldali értékek, a kisemberek problémái hidegen hagyják őket. A baloldali pártszövetség vezetői között hemzsegnek az idegenből ideküldött és felépített személyek. Nem sokkal jobb a nemzeti, konzervatív keresztény értékrendet képviselő oldal, amely állandóan szabadságharcot folytat Brüsszel ellen – verbálisan. Szlovákia nemcsak a vírushisztéria, hanem a klímarögeszme kérdésében is szuverén politikát folytat: Fico Robert Huliak-ot kívánta környezetvédelmi miniszter posztra, amit a köztársasági elnök asszony megvétózott, mondván, hogy nem járul hozzá „klímatagadó” miniszter kinevezéséhez. A huzavona kompromisszummal zárult, Huliak a parlamenti környezetvédelmi bizottság elnöke lett. Ilyen minőségében az éghajlatvédő megélhetési NGO-k milliós állami támogatásának megnyirbálásáról kíván gondoskodni. Mindennek betetőzéseképp az új szlovák kormány leállította Ukrajna katonai támogatását, és első cselekedeteinek egyike egy moszkvai út volt, hogy bocsánatot kérjenek Putyintól. A szlovák példa megmutatja, lehet a nemzet érdekében politizálni itt, Közép-Kelet-Európában is. Sajnálatos, hogy Fico személyében erre egy olyan személy mutat példát, aki eddig magyarellenességével tűnt ki. |
2023. december
Közzéteszi:
Király József